تجهیز بیمارستان های مشهد به دستگاه های پیشرفته تشخیص و درمان سرطان

به گزارش مدیتوریست به نقل از مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام رضا گفت: امروز از یکی از بزرگترین و بهترین بیمارستان‌های کشور بازدید کردیم. این بیمارستان در دوران کرونا، خدمات ارزنده و بزرگی به بیماران داشت و به حدود ۷۰۰ بیمار کووید ۱۹، خدمت ارائه کرد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان امام رضا (ع) در شروع دولت مردمی، ۷۰۰ تخت داشت که امروز ظرفیت آن به یک هزار و ۲۰۰ تخت رسیده و امیدواریم به یک هزار و ۸۰۰ تخت، افزایش یابد.

عین اللهی تاکید کرد: اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) با ظرفیت ۱۱۰ تخت، بسیار فعال است که این بخش و سایر بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی، به بیماران مشهد مقدس، استان خراسان رضوی و حتی سایر استان‌ها و کشور‌های همجوار خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌دهند.

وی از وجود بخش‌ها و تخت‌های گردشگری سلامت در این بیمارستان به عنوان یکی از نقاط قوت این مرکز درمانی یاد کرد و افزود: بسیاری از بیماران کشور‌های مجاور، توانمندی‌ها و ظرفیت این بیمارستان را می‌دانند و برای درمان به بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه می‌کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود برخی مشکلات مالی و ساختاری در این بیمارستان، گفت: در جلسه‌ای که با شبستری، رئیس بیمارستان، همکاران وی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اهم مشکلات این بیمارستان مطرح و بررسی گردید.

عین اللهی تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد که یک ردیف مستقل بودجه برای بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مقدس، در نظر گرفته شود تا با درآمد‌هایی که از ارائه خدمات به بیماران داخلی و خارجی دارد، مشکلات را برطرف کند. در دولت مردمی تلاش کردیم دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته به ویژه تجهیزات تشخیص و درمان سرطان، برای این بیمارستان تامین و امیدواریم سایر نیاز‌های آن نیز برطرف شود.

وی، به اخذ مجوز استخدام ۲۵ هزار نفر در رده‌های مختلف وزارت بهداشت اشاره و عنوان کرد: بخشی از ظرفیت این نیرو‌ها به دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس، اختصاص می‌یابد تا مشکلات کمبود نیروی انسانی آن تا حدی، برطرف شود. در دوران گذشته، تجهیزات مورد نیاز درمان سرطان در مشهد تأمین نشده بود که در دولت مردمی، توانستیم مراکز درمانی مشهد را به شتابدهنده‌ها و دستگاه‌های تشخیص و درمان سرطان مجهز کنیم و این روند در سایر مناطق نیز ادامه دارد.

اخبار مرتبط