تسهیل فعالیت ناشران ایرانی و قطری در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب دو کشور

به‌گزارش مدیتوریست به نقل از روابط عمومی خانه‌کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی، مدیرعامل خانه‌کتاب و ادبیات ایران همزمان با چهارمین روز از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با جاسم ابوالعینین؛ رئیس این نمایشگاه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار بر تقویت حضور و فعالیت ناشران ایرانی و قطری در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب دو کشور تاکید شد و جاسم ابوالعینین از حضور متفاوت ایران در این دوره از نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.
همچنین در این دیدار درباره وضعیت نشر ایران، برگزاری جلسات مشترک برای توسعه روابط بین ناشران، نویسندگان و تصویرگران دو کشور ایران و قطر، اختصاص فضا و غرفه برای حضور ناشران در نمایشگاه‌های بین دو کشور بحث و تبادل‌نظر شد.
خانه‌کتاب و ادبیات ایران در هفتمین حضور خود در این نمایشگاه به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان با غرفه‌ای به مساحت ۳۶ مترمربع به معرفی و عرضه ۸۰۰ عنوان کتاب از ۶۰ ناشر در موضوع‌های کودک و نوجوان، کتب نفیس، آموزش زبان‌فارسی، موضوعات قرآنی، تقریب مذاهب و… می‌پردازد. همچنین معرفی ظرفیت‌های نشر ایران در حوزه تولید محتوا و تصویرگری کتاب کودک، برگزاری کارگاه خوش‌نویسی و… از دیگر برنامه‌های غرفه ایران در این نمایشگاه است.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با حضور ۵۰۰ انتشارات از ۳۷ کشور بیست ودوم خرداد ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده و تا سی‌ویکم خرداد ۱۴۰۲ در مرکز نمایشگاه‌های شهر دوحه پذیرای علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه ۱۸۰ هزار عنوان کتاب در ۷۵۰ هزار جلد در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط