توجه به فناوری‌های نوین در پروژه‌های ساختمانی حیاتی است

مدیتوریست: در راستای تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ارتقای حکمرانی فناورانه در وزارت راه و شهرسازی، آیین افتتاح «هفتمین همایش ملی فناوری‌های نوین صنعت ساختمان» باحضور رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین و متخصصان برگزار شد.

به گزارش مدیتوریست به نقل از ایسنا، محمدمهدی حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این آیین، ضمن گرامیداشت اعیاد مبارکه ماه شعبان، از تمامی برگزارکنندگان این همایش ملی به‌ویژه دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، استانداری خراسان رضوی و فن‌آوران صنعت ساختمان استان خراسان رضوی قدردانی کرد و توجه به فناوری های نوین در پروژه‌های متنوع ساختمانی کشور به‌ویژه پروژه‌های تعریف‌شده در «نهضت ملی زمین و مسکن» را، بسیار حیاتی و مهم ارزیابی نمود.

حیدری، نظر به تأکید وزیر راه و شهرسازی در این زمینه، به برنامه‌های مبسوط وزارت راه و شهرسازی مبنی‌بر تلاش مضاعف درجهت حل مشکل مسکن خاصه برای اقشار کمتربرخوردار جامعه در قالب پیش برد این ابر پروژه ملی کشور، اشاره نمود.

وی ضمن تبیین مقوله صنعتی‌سازی، وضعیت دانش فنی و فناوری‌های نوین ساختمانی و ابنیه فنی در کشور را مطلوب و قابل قبول ارزیابی نمود.

حیدری، حلقه گمشده در این رهگذر را، عدم عنایت و توجه کافی به مقولاتی چون مدیریت ساخت، مدیریت پروژه، مدیریت اطلاعات ساختمان و موارد نظایر آن دانست.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، راه برون‌رفت در این زمینه را، تغییر رویکرد تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران، مدیران، مهندسان و مجریان پروژه‌های متنوع عمرانی و ساختمانی کشور برای منطقی نمودن قیمت ساخت، زمان اجرای پروژه‌ها و ارتقای کیفیت، دوام و ماندگاری آن ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌ها و دارایی‌های اساسی کشور معرفی کرد.

حیدری همچنین ابرپروژه «نهضت ملی زمین و مسکن» را فرصت مغتنمی برای توسعه فناوری‌های نوین، صنعتی‌سازی و به‌ویژه تغییر رویکرد مدیریت پروژه و ساخت در کشور دانست و خواستار تلاش مضاعف و همکاری تمامی نقش آفرینان مؤثر در این زمینه شد.

گفتنی است پس از اتمام مراسم افتتاحیه، نمایشگاه جنبی همایش توسط رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و هیئت همراه مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، “هفتمین همایش فناوری های نوین صنعت ساختمان” توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تاریخ ٢٦ لغایت ٢٨ بهمن ماه ١٤٠٢ با برگزاری کارگاه های مختلف و متنوع تخصصی طی ٣ روز متوالی در محل هتل پردیسان شهر مقدس مشهد، در حال برگزاری می باشد.

اخبار مرتبط