خواهرخواندگی ۳۰ ساله با یزد؛ شهردار یاسبرین مجارستان: موزه‌ اشیای ایرانی در یاسبرین مجارستان ایجاد می شود

مدیتوریست: شهردار یاسبرین مجارستان با بیان اینکه با تمام توان یزد و ایران را به مردم یاسبرین و مجارستان معرفی می‌کنیم، گفت: موزه‌ اشیای ایرانی در یاسبرین مجارستان ایجاد می شود.

به گزارش مدیتوریست از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – “لورانت بودای” امشب در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور هیئت‌های اعزامی شهرداری‌های یاسبرین مجارستان و گیومری ارمنستان، برگزار شد، اظهار داشت: از بابت اینکه شورای اسلامی شهر یزد ما را صمیمانه پذیرفت و در این مدت ما در شهر یزد حضور داشتیم بسیار خرسندیم و تشکر ‌می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشحال هستم که ارتباط دو کشور مخصوصا این دو قوم یزد و یاسبرین تاریخچه خواهرخواندگی خود را به نزدیک ۳۰ سال رسانده است.

شهردار یاسبرین مجارستان با بیان اینکه در این مدت، اتفاقات زیادی رخ داد که بیان آن زمان می‌برد، گفت: وقتی که ما به شهر یزد سفر کردیم، علاقه داشتیم که از این شهر بازدید کنیم و وقتی که در یزد حاضر شدیم هر لحظه علاقه ما به یزد بیشتر می‌شود.

بودای با اشاره به اینکه از بدو ورود تا به الان خیلی چیزها را دیدیم و آموزش دیدیم، گفت: صادقانه بگویم که در این زمان واقعاً مردم یزد را مردمی با پشتکار و تلاش بالا دیدم و این تلاش بسیار قابل تحسین است.

وی گفت: مدتی بود که پیمان خواهرخواندگی یزد و یاسبرین به صورت کامل در حال سکون قرار گرفته بود و هیچ اتفاقی در آن رخ نداده بود.

شهردار یاسبرین مجارستان بیان کرد: من دلیل ویروس کرونا را قبول می کنم اما این مشکل رفع شده و اجازه می‌خواهیم که از الان به بعد این رابطه را تقویت کنیم و تمام بخش های آن را اجرایی نماییم.

بودای خارنشان کرد: اگرچه که برای اولین بار به یزد سفر کردم اما با تمام وجودم حس کردم که قرابت بسیار نزدیکی با مردم این شهر دارم و همه چیز از جمله نمایشگاه عکس یاسبرین برای من خیلی جالب توجه بود.

وی افزود: در کنار اینکه ما یک بادگیر از یزد در شهرمان نصب کردیم، موزه‌ای از محصولات ایرانی هم ایجاد کرده‌ایم و این سفرمان باعث می‌شود که چیزهای بیشتری از این شهر به مردممان نشان دهیم.

قبول داریم که ویروس کرونا مراودات را به میزان زیادی کاهش داد اما الان خوشبختانه همه در کنار هم هستیم و برای تقویت این رابطه تلاش می کنیم.

بودای با بیان اینکه یادبودی هم که از یاسبرین در جلوی ساختمان شهرداری یزد نصب شده برای ما بسیار ارزشمند بود و از دیدن آن لذت بردیم، گفت: خوشبختانه سفرای دو کشور ایران و مجارستان هم مبنا را بر این گذاشته‌اند که روابط موجود را تقویت کرده و ادامه دهند.​​​​​​​

اخبار مرتبط