دریا و جنگل؛چهارمین کنفرانس اکوتوریسم، بیوتوریسم و حفاظت از تنوع زیستی در نوشهر

به گزارش مدیتوریست، مهران حسنی معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به برگزاری چهارمین کنفرانس اکوتوریسم، بیوتوریسم و حفاظت از تنوع زیستی آذرماه سال جاری در شهرستان نوشهر، گفت: جنگل‌های مازندران به ویژه جنگل‌های هیرکانی و دریای مازندران مهمترین محور‌های چهارمین کنفرانس اکوتوریسم و بیوتوریسم در مازندران خواهد بود.

او با بیان این مطلب که جنگل و دریا، انگیزه و محرک اصلی سفر به مازندران است، افزود: هدف اکوتوریسم حفظ محیط ریست و احترام به جامعه محلی برای شهروندان و گردشگران ورودی است بنابراین پرداختن به اکوتوریسم و تنوع زیستی می‌تواند در توسعه دیگر شاخه‌های گردشگری، چون سلامت و تندرستی که بر حفظ جنگل و دریا تاکید دارد، نقش بسزایی داشته باشد.

حسنی با اشاره به برنامه‌ریزی جهت توسعه گردشگری تندرستی در استان و توجه به ظرفیت دریا و سواحل استان، گفت: ایجاد پلاژ‌های سلامت در کنار دریا نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل تامل در گردشگری تندرستی باشد.

او با بیان به این مطلب که طبیعت‌درمانی بجز گردشگری تندرستی در گردشگری سلامت هم نقش اساسی دارد، گفت: پرداختن به گردشگری موضوعی و شناخت و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، برنامه‌ریزی خاص خودش را دارد چراکه در بحث گردشگری تندرستی مبحث پیشگیری مطرح است، اما در گردشگری سلامت خدمات با تجویز پزشک ارائه می‌شود.

چهارمین کنفرانس اکوتوریسم، بیوتوریسم و حفاظت از تنوع زیستی آذرماه سال جاری در شهرستان نوشهر استان مازندران برگزار می‌شود. باشگاه خبرنگاران جوان مازندران ساری

اخبار مرتبط