صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران را اعلام کرد

مدیتوریست: پیش‌بینی می‌شود که بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه کاهش متوسطی از رشد از ۴.۱ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۴ درصد در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود که تورم جهانی به طور پیوسته کاهش یابد و از ۸.۷ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۶.۹ درصد در سال ۲۰۲۳ برسد.

به گزارش مدیتوریست به نقل ازایسنا، پیش‌بینی برای کاهش رشد جهانی از ۳.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۳ درصد در سال ۲۰۲۳ و ۲.۹ درصد در سال ۲۰۲۴ است که بسیار کمتر از میانگین تاریخی ۳.۸ درصد است. انتظار می‌رود که اقتصادهای پیشرفته از ۲.۶ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۱.۵ درصد در سال ۲۰۲۳ و ۱.۴ درصد در سال ۲۰۲۴ کاهش یابند.

پیش‌بینی می‌شود که بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه کاهش متوسطی از رشد از ۴.۱ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۴ درصد در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود که تورم جهانی به طور پیوسته کاهش یابد و از ۸.۷ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۶.۹ درصد در سال ۲۰۲۳ برسد.

صندوق بین المللی پول عنوان کرد که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۲ به میزان ۳.۸ درصد بوده و تخمین می‌زند که در سال جاری میلادی رشد اقتصادی ایران به ۳ درصد و در سال ۲۰۲۴ به ۲.۵ درصد برسد.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد آمریکا در سال جاری را در مقایسه با به‌روزرسانی ماه جولای خود ۰.۳ درصد افزایش داد و به ۲.۱ درصد رساند. پیش بینی منطقه یورو را ۰.۲ درصد کاهش داد و به ۰.۷ درصد رساند.
چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که ایالات متحده شاهد سرمایه‌گذاری تجاری قوی‌تر و مصرف انعطاف‌پذیرتر بوده است، در حالی که اقتصادهای منطقه یورو تحت فشار نرخ‌های بهره بالاتر از هم دور شده‌اند.
صندوق بین المللی پول همچنین پیش‌بینی رشد جهانی ۳ درصد را برای سال جاری تکرار کرد. پیش بینی می شود تورم جهانی به طور پیوسته کاهش یابد و از ۸.۷ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۶.۹ درصد در سال ۲۰۲۳ و ۵.۸ درصد در سال ۲۰۲۴ برسد.

اخبار مرتبط