معاون سازمان بیمه سلامت:حدود ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیتوریست: در حال حاضر ۶۳ قلم داروی تخصصی و ۲۸ تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و بیش از ۳۷۵ میلیارد تومان در شش ماه اول سال جاری برای درمان ناباروری توسط بیمه سلامت هزینه شده است.

به گزارش مدیتوریست به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضایی، معاون سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر در حدود ۴۵ میلیون نفر از مردم کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گفته وی در حال حاضر شش میلیون نفر از دهک های پایین جامعه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

او افزود: در حال حاضر ۶۳ قلم داروی تخصصی و ۲۸ تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و بیش از ۳۷۵ میلیارد تومان در شش ماه اول سال جاری برای درمان ناباروری توسط بیمه سلامت هزینه شده است. الان جمعیت قابل توجهی تحت پوشش بیمه هستند و الزام به تحت پوشش قرار گرفتن یکی از صندوق های بیمه گر در برنامه هفتم آورده شده است.

حسین رنجبران، معاون توسعه مدیربت و منابع بیمه سلامت هم گفت: بیمه پایه برای بیماران سرپایی و بستری به صورت برخط پرداخت انجام می شود و هم اکنون خسارت های متفرقه توسط بیمه سلامت تا هفته گذشته پرداخت شده است.

به گفته وی بیماران در تخت بیمارستان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

علی اصغر باقر زاده، نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هم گفت: مجلس اهتمام ویژه ای بر پوشش بیمه ای و عدالت اجتماعی داشته است.

به گفته وی در حال حاضر ۵۹خدمت توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است. منابع صندوق بیماران صعب العلاج به هفت هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

اخبار مرتبط