نشست هم اندیشی وزیر امور خارجه با دست اندرکاران سینما

مدیتوریست: نشست هم‌اندیشی با مدیران و برخی دست اندرکاران سینمای کشور به میزبانی وزیر امور خارجه و با هدف بررسی و تبادل نظر پیرامون راههای دستیابی به توسعه جهانی هنر سینمای ایران روز دوشنبه دوازدهم تیرماه ١۴٠٢ در وزارت امور خارجه تشکیل شد.

به گزارش مدیتوریست به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر امیرعبداللهیان در این دیدار صمیمانه، با اشاره به اهمیت صنعت سینما و جایگاه رفیع کارگردانان و فعالان سینمایی کشور در سطح جهانی، بر نقش سینمای کشور در تبیین واقعیتهای جامعه ایران و انعکاس صحیح فرهنگ صلح دوستی و ارزشهای والای تمدن ایرانی و اسلامی‌به مخاطبان جهانی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه، صنعت سینمای جمهوری اسلامی ایران در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی را صنعتی رو به رشد و افتخار آفرین دانست و هنرمندان، فیلم نامه نویسان، کارگردانان و تهیه کنندگان سینمایی ایران را راویان حرفه‌ای، نوآور و صاحب سبک توصیف و تاکید کرد که سینمای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کرد که می‌توان ضمن پایبندی به ارزش‌های جامعه، احترام به باورهای مردم و ارج نهادن به عفاف و اعتقادات دینی، حرفی نو و دریچه‌ای جدید از بیان واقعیت‌ها و آمال جوامع انسانی را به تصویر کشید.

دکتر امیرعبداللهیان، با تاکید بر اهمیت سینما در برقراری گفتمان در دیپلماسی عمومی، بر آمادگی دستگاه دیپلماسی جهت ارائه تسهیلات لازم در ورود سینمای کشور به بازارهای کشورهای هدف تاکید نموده و تشکیل کارگروهی در سازمان سینمایی کشور با مشارکت فعالان سینمایی و نمایندگانی از وزارت خارجه را برای عملی نمودن این هدف، اقدامی مناسب و‌ لازم دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان از توجه ویژه و تلاش‌های دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیگیری ارتقای جهانی سازی سینمای ایران تقدیر کرد.

محمد خزاعی، معاون وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور نیز در این نشست، ضمن تقدیر از توجه وزارت امور خارجه به موضوع ارتقای جهانی سازی سینمای کشور، آمادگی مدیران سینمایی جهت همراهی برای تولید محصولات هنری و متناسب با فرهنگ و پیشرفت جامعه ایرانی به مخاطبان جهانی را اعلام نمود.

وی با استقبال از پیشنهاد تشکیل کارگروه بین‌المللی سینما، این اقدام را تسهیل کننده ورود هر چه قدرتمندتر صنعت سینمای کشور به بازارهای جهانی خواند.

در این نشست، برخی از مدیران موسسات و سازمانهای فیلمسازی و تهیه‌کنندگان سینما ضمن طرح موضوعات و‌ نقطه نظرات خود، خواستار ادامه همکاری‌های وزارت امور خارجه در یافتن بازارهای جدید و تقویت حضور سینمای کشور در کشورهای خارجی شدند.

اخبار مرتبط