گزارش محققان تایوانی؛دائما نشستن در محل کار موجب کاهش طول عمر می شود!

مدیتوریست: تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که بیشتر روز کاری خود را در حالت نشسته سپری می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در مشاغل غیرنشسته کار می‌کنند، ۱۶ درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام هستند.

به گزارش مدیتوریست به نقل از مهر، هلث دی نیوز نوشت: با این حال، محققان می‌گویند بلند شدن و کمی حرکت در طول روز کاری یا کمی ورزش در اوقات فراغت به میزان زیادی این خطر را کاهش می‌دهد.

محققان گفتند: «اکنون نشستن طولانی مدت شغلی طبیعی تلقی می‌شود. اما اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چقدر نشستن می‌تواند کشنده باشد، ممکن است این رفتار رایج را، شبیه به فرآیند غیرعادی کردن سیگار کشیدن، غیرعادی کند».

مطالعات متعدد قبلاً نشان داده‌اند که با افزایش ساعت‌هایی که در روز صرف نشستن می‌شود، سلامتی کاهش می‌یابد.

دکتر «چیپانگ ون»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقات سلامت ملی در ژونان تایوان، توضیح داد که نشستن ممکن است باعث ضعیف شدن پاها و تنه و افزایش جریان خون به اندام تحتانی و همچنین التهاب با درجه پایین شود.

به گفته آنها، این امر به نوبه خود می‌تواند به کاهش عملکرد انسولین، دیابت، چاقی، سندرم متابولیک و کاهش عملکرد کلیه در طول زمان منجر شود.

در این مطالعه، محققان داده‌های دقیق را در مورد زندگی روزمره تقریباً ۴۸۲۰۰۰ تایوانی با میانگین سنی ۳۹ سال تجزیه و تحلیل کردند.

داده‌های مربوط به فعالیت بدنی در اوقات فراغت و همچنین ساعاتی که در محل کار نشسته‌اند، جمع‌آوری شد. سلامت شرکت کنندگان نیز به طور متوسط حدود ۱۳ سال پیگیری شد.

در مقایسه با افرادی که در محل کار نمی‌نشستند، افرادی که می‌گفتند بیشتر روزهای کاری خود را پشت میز می‌گذرانند، با احتمال بیشتر مرگ در طول مطالعه روبرو بودند.

این مطالعه نشان داد که این خطر با افزایش سن افزایش می‌یابد و در زنان (۲۱ درصد) بیشتر از مردان (۱۳ درصد) است.

هنگامی که محققان به بررسی مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی پرداختند، دریافتند افرادی که بیشتر اوقات کارشان را پشت میز می‌گذارند، ۳۴ درصد بیشتر از افرادی که نمی‌نشینند، در معرض خطر قرار دارند. خطرات تقریباً برای مردان و زنان مشابه بود.

با این حال، به نظر می‌رسد تغییرات کوچک در محل کار یا خانه تمام این خطرات برای سلامتی را کاهش می‌دهد.

این مطالعه نشان داد افرادی که روزهای کاری آنها ترکیبی از نشستن و جابجایی است، افزایش خطر مرگ و میر ناشی از همه علل را تجربه نکردند.

به گفته تیم مطالعه، ورزش خارج از ساعات کاری- تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز- باعث کاهش خطر مرگ زودهنگام به اندازه افرادی می‌شود که در محل کار خود نمی‌نشینند.

اخبار مرتبط