گستره کاربردی پهپادها؛ تبلیغات سه بعدی با پرواز همزمان ۵۰۰ پهپاد در دبی


به گزارش مدیتوریست: «فن‌آوری پهپادی بازی تحویل کالا را تغییر می دهد زیرا ما شاهد کاهش استفاده از موتورهای احتراقی خواهیم بود که عامل بسیاری از مشکلات زیست محیطی و آلودگی است»

از تبلیغات، تحویل مواد غذایی و حوزه آتش نشانی گرفته تا ارتش، ساخت و ساز و کشاورزی، پهپادها بیشتر و بیشتر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ۵۰۰ پهپاد در هماهنگی کامل با هم در دبی به پرواز در‌آمدند. این نمایش تنها نمونه‌ای از چگونگی تکامل فن‌آوری پهپادها در سال های اخیر است.

ظهور پهپادها

پهپادها برای نخستین بار در آغاز جنگ جهانی اول به پرواز درآمدند زمانی که از آنها برای حملات نظامی علیه دشمنان استفاده می شد. طراحی و کاربرد پهپادها صورت تکامل یافته طرح های اولیه هواپیماهایی است که با امواج رادیویی کنترل می شدند.

در سال ۲۰۱۳ آمازون علاقه خود را به استفاده از این فن‌آوری اعلام کرد و آنرا به مصرف کنندگان ارا‌ئه کرد. از آن زمان پهپادها محبوبیت پیدا کردند.

استفاده امروزین از پهپادها

مدیتوریست: پهپادها با ارايه خدمات ایمن و کارا به صنایع مختلف، دوران رنسانس را پشت سر می گذارند. پهپادها در حال حاضر در اشکال و اندازه های مختلف به بسیاری از بخش ها مانند کشاورزی، ساخت و ساز، واکنش اضطراری و اطفای حریق کمک می کنند.

رابین بو راشد، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت «پهپهادهای چشمی فالکون» می گوید که پهپادها به کشاورزان کمک می کنند تا بیماری ها را پیش بینی‌ و عملکرها را محاسبه کنند.

او می افزاید: «وقتی در هر فصل پرواز پهپادها شروع می شود، اطلاعات واقعی هر فصل را جمع می کنیم مثلا داده های کنترلی ما اینهایند، این فصل اینگونه است، فصل بعدی به آن شکل… وبعد ما شروع به پیش بینی می کنیم، پیش بینی بازده محصول و پیش بینی شیوع بیماری زیرا داده‌هایی داریم که قابل ترجمه اند.»

با جایگزینی موتورهای احتراقی با پهپادهایی که بسته تحویل می دهند، انتشار کربن و ترافیک جاده‌ای کاسته می شود.

فلدی الوادی، مدیر بازار یابی «بارک ایو» می گوید: «فن‌آوری پهپادی بازی تحویل کالا را تغییر می دهد و مهمتر از همه ما واقعا شاهد تفاوتی مهم خواهیم بود زیرا شاهد کاهش استفاده از موتورهای احتراقی خواهیم بود که عامل بسیاری از مشکلات زیست محیطی، آلودگی و اینها هستند. بنابراین هدف نهایی استفاده از هر وسیله نقلیه الکتریکی باید دنیای سبزتر باشد.»

همانطور که توسعه و کاربرد پهپادها در حال تکامل است به نظر می رسد که ما هنوزهم می توانیم شاهد پتانسیل های دیگر این فن‌آوری جذاب باشیم. گفته می شود که خودروهای پرنده که زمانی در دهه ۱۹۵۰ پیش بینی می شد که در آینده تحقق یابند، ممکن است در آینده ای نه چندان دور در دسترس ما قرار گیرند.منبع: یورونیوز

اخبار مرتبط