رویداد گلفود؛ گردهمایی بزرگ صنایع غذایی جهان در دبی برگزار می شود

مدیتوریست: نمایشگاه بین‌المللی گلفود (anufacturing Gulfood) از ۱۶ آبان ۱۴۰۲ با حضور برترین برندهای صنایع غذایی ایران به مدت سه روز در دبی برگزار می‌شود.

به گزارش مدیتوریست به نقل از  پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، رویداد گلفود دبی که بزرگترین گردهمایی سالانه موادغذایی، نوشیدنی و بسته‌بندی منطقه است، یکی از موثرترین نمایشگاه‌های صنعت غذایی و بزرگترین تجمع صنایع غذایی جهان به شمار می‌رود.

این رویداد بین‌المللی، هرسال متخصصان صنعت غذا، تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان و خریداران را از سراسر جهان گرد هم می‌آورد تا آخرین فناوری‌ها، نوآوری‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات و ماشین‌آلات وابسته، همچنین جدید ترین دستاوردها در تولید و فرآوری را به نمایش بگذارند.

این گردهمایی علاوه بر نمایشگاه، شامل برگزاری سمینارهای تخصصی و کارگاه‌های جانبی نیز هست  که در آن کارشناسان و متخصصان ذیربط مسائل و مشکلات پیش روی صنعت غذا را به صورت تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار داده و راهکارهای جامع را ارایه می‌نمایند.

هر ساله کشورهای صاحب نام در تولید و بسته‌بندی مواد غذایی همچون چین، آلمان، ایالت متحده آمریکا، ایران،فرانسه، ترکیه، ایتالیا، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر و هند در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

شرکت‌های معتبر ایرانی همچون گروه صنعتی و پژوهشی زر، میهن، زرین صنعت خوشبخت فرخنده،دایتی، مکنزی، سن ایچ، آشنا، آیدین، تکدانه، باراکا، لوسی و نادی پا به پای شرکت‌های معتبر بین‌المللی همچون نستله، کوکاکولا، پپسی، مارس، دنون، هاینز، کارگیل و ماندلس اینترنشنال در این نمایشگاه حضور فعال و پویایی دارند.

در این نمایشگاه همچنین برترین برندهای مواد غذایی، نوشیدنی و بسته بندی محصولات خود در ۱۶۰۰ غرفه ارایه کرده‌اند.

پیش بینی می‌شود بیش از ۴۰ هزار بازدید کننده از ۱۵۰ کشور طی سه روز از نمایشگاه  گلفود ۲۰۲۳ بازدید کنند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی نمایشگاه امسال برگزاری اجلاس فناوری غذایی با سخنرانی بزرگان صنایع و فناوری غذایی با محوریت نوآوری‌های مهندسی و ایمنی مواد غذایی، کارخانه‌های آینده، اکوسیستم‌های دایره‌ای، مدل‌های مالی مرتبط با پایداری و بازارهای نوظهور است.

اخبار مرتبط